Урок 9 “Готичний стиль”

Автор уроку: 

Тема. Готичний стиль

Мета. Ознайомити з особливостями готичного стилю в архітектурі та скульптурі. Вчити порівнювати архітектуру готичного стилю з вивченими стилями. Збагачувати  естетичний досвід  учнів. Формувати емоційне захоплення та виховувати поважливе ставлення до творів мистецтва.

Обладнання:

  1. Відео за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=_im1W5cFxPs
  2. Відео за посиланням. https://www.youtube.com/watch?v=9QbIY-RHcvE
  3. Ребус
  4. Записи на дошці: готика, готичний стиль, готичний собор, цегляна готика.
  5. Зображення об’єктів архітектури у форматі .jpg
  6. Інтерактивна вправа за посиланням http://learningapps.org/watch?v=p94m1mis516
  7. Увертюри з мюзиклу «Нотр-Дам де Парі» Рікардо Коччанте
  8. Засоби для створення начерку: олівці, папір. Пластилін.
  9. Підручник.

Хід уроку

І.Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Вправа «Вибери, поясни»

– Переглянь відео. Назви архітектурні споруди у романському стилі. Поясни свою думку. https://www.youtube.com/watch?v=_im1W5cFxPs

  1. Вправа «Порівняй»

– Переглянь відео. Чи схожа ця архітектурна споруда з архітектурою романського стилю?

Чому, поясніть?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми і мети уроку.

  1. Слово вчителя. Так, ми помічаємо відмінність цієї споруди від архітектури романського стилю. Яку ж назву має новий стиль, ви взнаєте, коли розгадаєте ребус.
  2. Ребус.
  3. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу
  4. Робота за матеріалом підручника (с.83 -89)
  5. Робота над поняттями готика, готичний стиль, готичний собор, цегляна готика. Пропонується віднайти визначення даних понять у підручнику. Знайомство з відомими спорудами готичного стилю (слайд-шоу).
  6. На с. 84 – прочитайте в чому основа готичної архітектури?
  7. Творча робота у групах – Собор Паризької Богоматері:
  • Готична архітектура має видовжений силует, велику кількість стрілчастих вікон, конструкція каркасна, оздоблена барельєфами та скульптурами тощо. Розгляньте детальніше собор Паризької Богоматері , який  сьогодні спробуєте зобразити.

 І група – с.85 (начерк олівцем). Перед роботою уточнити розуміння дітьми, що таке начерк);

ІІ група – с.85 (робота з пластиліном).

Робота під супровід Увертюри з мюзиклу «Нотр-Дам де Парі»» Рікардо Коччанте.

  1. Демонстрація робіт.
  2. Узагальнення знань, вмінь.
  3. Інтерактивна вправа «Знайди пару» онлайн у Learningapps.

Перейти за посиланням та виконати колективно завдання.

  1. Підсумок уроку

1.Вправа «Закінчи речення»

  • Я взнав…
  • Можу розрізнити…
  • Було важко…
  • Треба попрацювати над

Коментарі

  • Facebook
  • Сайту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *